Jak efektivně léčit běžnou rýmu

Říká se, že léčená rýma trvá 7 dní a neléčená týden. To je možná pravda, ale pozor - co zanedbáte v počátku, to se vám může vymstít později. Pokud rýmu nebudete léčit ihned v jejích počátcích, mohou nastat nepříjemné komplikace, zvláště pokud sekret nebude odstraňován a zůstane v nosní dutině. Tehdy může postupovat dále do obličejových dutin či středního ucha, kde způsobuje velmi nepříjemné záněty, které dokonce mohou přecházet i do chronické formy. Tak mohou z obyčejné sedmidenní rýmy vznikat zbytečné zdravotní problémy provázené úpornými bolestmi s až několikatýdenní dobou léčení.

Hodně pijte, odpočívejte, jezte vitamíny...

Léčba rýmy je především podpůrná. Pokud je to možné, měli bychom při silnějším nachlazení a rýmě organismus podpořit několika dny na lůžku, klidem a příjmem velkého množství teplých tekutin. Pokud to možné není, měli bychom alespoň odstraňovat hleny z nosní dutiny, pít dostatek tekutin a užívat vitamín C . Když si dopřejeme pár dní doma v teple, pomůžeme tím nejen urychlení své vlastní léčby, ale navíc ochráníme i ostatní – prostě je nenakazíme.

... a zkuste Nasivin!

Pokud s rýmou přece jen musíte chodit do práce nebo jinam mezi lidi a otravuje vám život ucpaný nos, sáhněte po nosních kapkách. Tradiční, oblíbený a účinný prostředek na českém trhu jsou kapky do nosu a sprej Nasivin. Nasivin jsou jemné a účinné kapky proti rýmě, prověřené již miliony lidí na celém světě v průběhu desítek let jejich užívání.

Krok 1 – čištění nosu

Čištění nosu

Aby léčivo – ať už kapky, nebo sprej – v nose fungovalo co nejlépe, je dobré na něj nos nejdříve připravit, vyčistit jej. Stříkněte do každé nosní dírky přípravek Stérimar® (u dětí do 3 let nejlépe variantu Stérimar® Bébé) a vysmrkejte se, případně pomozte vysmrkat dítěti. Přípravek Stérimar® a Stérimar® Bébé je roztok čištěné mořské vody v takové koncentraci (zjednodušeně řečeno), která v nose neštípe a nepálí. Výstelka nosu se jeho pomocí pročistí od sekretu a zaschlých stroupků a bude schopna lépe přijmout léčivo ve druhém kroku.

Stérimar® a Stérimar® Bébé jsou zdravotnické prostředky. Více informací o přípravcích najdete na www.sterimar.cz

 

Krok 2 – léčba rýmy

Léčba rýmy

Vyčištěný nos je nyní připraven k samotné léčbě. Aplikujte některý z přípravků řady Nasivin® nebo Nasivin® Sensitive (vyberte vhodnou variantu podle věku) do každé nosní dírky podle návodu v příbalovém letáku. Jakmile účinná látka začne působit, dojde ke splasknutí zduřelé nosní sliznice, nos se opět zprůchodní a umožní lepší dýchání.